70 drużyn w 4 klasach rozgrywkowych oraz rozgrywkach juniorskich

Topliga
Kozły Poznań, Panthers Wrocław, Seahawks Gdynia, Warsaw Eagles, Warsaw Sharks, Zagłębie Steelers, Husaria Szczecin, Lowlanders Białystok

PLFA I
– grupa pólnocna: Angels Toruń, Cougars Szczecin, Seahawks Sopot, Wilki Łódzkie, Crusaders Warszawa, Wrocław Outlaws
– grupa południowa: Tychy Falcons, Kraków Kings, AZS Silesia Rebels, Tytani Lublin, Saints Częstochowa

PLFA II
– grupa północno-zachodnia: Bydgoszcz Archers, Griffons Słupsk, Patrioci Poznań, Zielona Góra Dragons, Stal Grizzlies Gorzów Wlkp., Wikingowie Gdańsk
– grupa pólnocno-wschodnia: Warsaw Beagles, Olsztyn Lakers, Warsaw Sharks B, Green Ducks Radom, Warsaw Dukes, Rhinos Wyszków
– grupa południowo-zachodnia: Gliwice Lions, Wolverines Opole, Panthers Wrocław B, Oleśnica Outlaws
– grupa południowo-wschodnia: Kraków Tigers, Silvers Olkusz, Pretorians Skoczów, Highlanders Beskidy, Rybnik Thunders

PLFA8
futbol ośmioosobowy- drużyny rezerw oraz drużyny rozwijające się

– grupa A (południowa): AZS Silesia Re”B”els, Przemyśl Bears, Zagłębie Steelers B, Aviators Mielec
– grupa północna: Wikingowie Gdańsk B, Korsarze Koszalin, Kalliningrad Amber Hawks
– grupa północno-zachodnia: Husaria Szczecin B, Buldogi Poznań, Stal Grizzlies Gorzów Wlkp. B
– grupa południowo-zachodnia: Kozły Poznań B, Jaguars Kąty Wrocławskie, Warriors Lubin
– grupa północno-wschodnia: KFA Kurpie, Crusaders Warszawa B, Rhinos Wyszków B, Lowlanders Białystok B
– grupa centralna: Mustangs Płock, Koźmiński Leons, OldBoys Warszawa, Warsaw Dukes B
– grupa południowo-wschodnia: Przemyśl Bears, Aviators Mielec, Tejpy.pl Rzeszów Rockets

PLFAJ (juniorskie)
Mistrzostwa Polski juniorów w futbolu amerykańskim, futbol ośmioosobowy zawodnicy w wieku 14-17 lat

– grupa A (północna): Angels Toruń, Bydgoszcz Archers, Seahawks Gdynia, Griffons Słupsk
– grupa B (południowa): Bielawa Owls, AZS Silesia Rebels, Tychy Falcons, Panthers Wrocław
– grupa C (centralna): Warsaw Eagles, Olsztyn Lakers, Mustangs Płock, Warsaw Sharks
– grupa D (południowo-zachodnia): Gryfici Szczecin, Kozły Poznań, Patrioci Poznań, Gorzów Grizzlies
– grupa E (południowo-wschodnia): Kraków Kings, Zagłębie Steelers, Tytani Lublin

Drużyny dawniej występujące w rozgrywkach ligowych
– 1. KFA Wielkopolska (2004-2011) połączone w Kozły Poznań
– Bydgoszcz Raiders (2013)
– Czerwone Byki Poznań (2008-2010) połączone w Kozły Poznań
– Devils Wrocław (2006-2013) w połączeniu z Giants Wrocław stworzono Panthers Wrocław
– Giants Wrocław (2011-2013) w połączeniu z Devils Wrocław stworzono Panthers Wrocław
– Jokers Kielce (2013) drużyna funkcjonuje, lecz nie przystąpiła do rozgrywek 2014
– Kraków Knights (2008-2012)w połączeniu z Kraków Tigers stworzono Kraków Kings
– Królewscy Warszawa (2012-2013) w połączeniu z Warsaw Spartans stworzono Warsaw Sharks
– Radom Rocks (2009-2011) połączono w Królewscy Warszawa[3]
– Sabercats Sopot (2012-2013) połączono z Seahawks Gdynia jako Seahawks Sopot
– Scyzory Kielce (2009-2010)
– Silesia Miners (2006-2011) w połączeniu z Warriors Ruda Śląska stworzono AZS Silesia Rebels
– The Crew Wrocław (2005-2011) przekształcenie w Giants Wrocław
– Torpedy Łódź (2008-2011)
– Warriors Ruda Śląska (2008-2011) w połączeniu z Silesia Miners stworzono AZS Silesia Rebels
– Warsaw Spartans (2007-2013) w połączeniu z Królewscy Warszawa stworzono Warsaw Sharks

Drużyny, które jeszcze nie wystąpiły w rozgrywkach ligowych
– Korsarze Koszalin
– Warriors Lubin
– Jackals Łomża
– Wikingowie Gdańsk

Źródło: Wikipedia: The Free Encyclopedia