W tym sezonie przyznaliśmy siedem tytułów MVP w poszczególnych kolejkach oraz jeden w fazie play-off. Wyróżnialiśmy też graczy, którzy naszym zdaniem prezentowali się najlepiej podczas każdego z meczowych weekendów.

Łącznie przez nasz ranking przewinęło się aż 60 polskich zawodników występujących na boiskach Topligi w sezonie 2016!

Aż czterokrotnie tytuł MVP kolejki trafiał w ręce zawodników Seahawks. Dwukrotnie zdobył go Jakub Mazan, a po jednym razie Arkadiusz Cieślok i Przemysław Portalski.
Trzykrotnie tytuł najlepszego zawodnika kolejki zdobywali zawodnicy Panthers – Bartosz Dziedzic, Szymon Adamczyk oraz Adam Lary.
Raz najbardziej wartościowym zawodnikiem tygodnia został gracz Lowlanders – Wojciech Pacewicz.

W tym roku razem z nami w projekcie MVP Topligi udział wziął sklep z ubraniami i sprzętem do futbolu – American Football Outlet, który jest fundatorem nagród dla najlepszych polskich zawodników w sezonie 2016.

afo logo

 

Jeśli zsumujemy tytuły MVP i wyróżnienia to najwięcej ich zdobyli:

Seahawks: 4 MVP; 20 wyróżnień; 12 wyróżnionych zawodników (w tym MVP)
Panthers: 3 MVP; 16 wyróżnień; 12 wyróżnionych zawodników (w tym MVP)
Lowlanders: 1 MVP; 13 wyróżnień; 9 wyróżnionych zawodników (w tym MVP)
Eagles: 17 wyróżnień; 10 wyróżnionych zawodników
Husaria: 4 wyróżnienia, 3 wyróżnionych zawodników
Sharks: 15 wyróżnień, 8 wyróżnionych zawodników
Kozły: 8 wyróżnień, 6 wyróżnionych zawodników

Oto jak wyglądała lista MVP w tym sezonie:
I kolejka – Jakub Mazan (Seahawks Gdynia)
II kolejka – Arkadiusz Cieślok (Seahawks Gdynia)
III kolejka – Bartosz Dziedzic (Panthers Wrocław)
IV kolejka – Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław)
V kolejka – Wojciech Pacewicz (Lowlanders Białystok)
VI kolejka – Przemysław Portalski (Seahawks Gdynia)
VII kolejka – Adam Lary (Panthers Wrocław)
MVP Play-off – Jakub Mazan (Seahawks Gdynia)

MVP kolejek zostało 8 zawodników, jako jedyny sztuki tej dwukrotnie dokonał Jakub Mazan z Seahawks.

Jeśli zaś chodzi o wyróżnienia to wyglądało to następująco:
4 wyróżnienia:
Tomasz Dziedzic (Panthers Wrocław) – kolejki: 1; 3; 7; play-off
Przemysław Portalski (Seahawks Gdynia) – kolejki: 1; 2; 4; play-off
Michał Garbowski (Seahawks Gdynia) – kolejki: 1; 2; 4; 7
Bartłomiej Trubaj (Lowlanders Białystok) – kolejki: 1; 3; 5; play-off
Konrad Paszkiewicz (Eagles) – kolejki: 3; 4; 5; play-off

3 wyróżnienia:
Tomasz Żukowski (Lowlanders Białystok) – kolejki: 1; 5; play-off
Mikołaj Pawlaczyk (Sharks) – kolejki: 1; 4; 5
Szymon Barczak (Kozły) – kolejki: 3; 7; play-off
Jan Omelańczuk (Sharks) – kolejki: 4; 5; play-off

2 wyróżnienia:
Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław) – kolejki: 1; 7
Mateusz Szczęk (Sharks) – kolejki: 1; play-off
Karol Mogielnicki (Panthers) – kolejki: 2; 4
Norbert Szczęsny (Husaria) – kolejki: 2; 4
Filip Kłoskowski (Eagles) – kolejki: 3; 7
Rafał Michaluk (Sharks) – kolejki: 3; 6
Jakub Mazan (Seahawks) – kolejki: 4; 7
Arkadiusz Cieślok (Seahawks) – kolejki: 4; 7
Piotr Pamulak (Eagles) – kolejki: 7; play-off
Karol Żak (Eagles) – kolejki: 7; play-off
Karol Kowalczyk (Sharks) – kolejki: play-off
Konrad Wasiela (Eagles) – kolejki: play-off

Wyróżnieni 1 raz:
Kamil Ruta (Panthers Wrocław) – kolejki: 1
Paweł Henicz (Seahawks Gdynia) – kolejki: 1
Michał Zdrojkowski (Lowlanders Białystok) – kolejki: 1
Tomasz Zubrycki (Lowlanders Białystok) – kolejki: 1
Tomasz Urbanowicz (Lowlanders Białystok) – kolejki: 1
Adam Roszkowski (Seahawks) – kolejki: 2
Jakub Stachyra (Husaria) – kolejki: 2
Damian Kołpak (Lowlanders) – kolejki: 3
Łukasz Lau (Kozły) – kolejki: 3
Patryk Matkowski (Panthers) – kolejki: 4
Wiktor Zięba (Panthers) – kolejki: 4
Adam Lary (Panthers) – kolejki: 4
Krzysztof Wis (Panthers) – kolejki: 4
Robert Rosołek (Panthers) – kolejki: 4
Mateusz Mędrala (Eagles) – kolejki: 4
Klaudiusz Rostowski (Seahawks) – kolejki: 4
Maciej Jaroszewski (Husaria) – kolejki: 4
Jędrzej Rudnicki (Kozły) – kolejki: 4
Bartosz Woch (Kozły) – kolejki: 4
Damian Wesołowski (Lowlanders) – kolejki: 5
Eryk Mąkowski (Lowlanders) – kolejki: 5
Tomasz Ochnio (Eagles) – kolejki: 5
Piotr Sitek (Eagles) – kolejki: 5
Marcin Goc (Eagles) – kolejki: 5
Mateusz Bednarczuk (Sharks) – kolejki: 6
Łukasz Wojtkowski (Sharks) – kolejki: 6
Tomasz Sętkiewicz (Sharks) – kolejki: 6
Gaweł Pilachowski (Seahawks) – kolejki: 6
Mateusz Marciniak (Seahawks) – kolejki: 6
Dawid Magrean (Seahawks) – kolejki: 6
Maciej Banach (Kozły) – kolejki: 6
Tomasz Melaniuk (Eagles) – kolejki: 7
Mateusz Patalas (Kozły) – kolejki: 7
Paweł Fabich (Seahawks) – kolejki: 7
Krzysztof Szlagowski (Seahawks) – kolejki: 7
Miłosz Maćków (Panthers) – kolejki: 7
Bartosz Świątek (Panthers) – kolejki: 7

Już niebawem przedstawimy listę zawodników, którzy będą brani pod uwagę przy wybieraniu MVP Topligi w sezonie 2016!